התקשרו עכשיו:
סניף תל אביב :  077-324-0959
סניף נתניה :  077-324-0959

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

לא מעט חושבים שלהתגרש זה עסק יקר, מבזה, ובעל השלכות לא נעימות בלשון המעטה המטילות את צילן לאורך שנות דור ואף יותר מכך !

לעיתים, כאשר אחד מבני הזוג מגיש תביעה משפטית נגד בן זוגו והתביעה מכילה תיאורים קשים ומבזים על בן הזוג השני, תביעה מסוג זה מובילה בהכרח לעלבונות הדדיים וירידה לתחתית השפל בה הקורבנות העיקריים הינם הילדים הנמצאים בטבורו של הסכסוך הקשה בין אבא לאמא.

מלחמת גירושין המתנהלת במסגרת ערכאות משפטיות בין בני זוג עולה ממון רב, הכולל לא רק את שכר טרחתם של עורכי הדין המנהלים את המערכה, אלא גם הוצאות נוספות בגין חוקרים פרטיים, מומחים נוספים, איסוף מידע, הוצאות משפט, אובדן ימי עבודה והכי גרוע פגיעה בלתי נסבלת בילדים ,שכן לעולם לא תבין עד כמה קצר החודש עד שתשלם מזונות לאשתך.

אך אפשר גם אחרת

העובדה המצערת שאחד מהצדדים אינו רוצה להמשיך את קשר הנישואין, אינה צריכה להוביל בהכרח למלחמה ועדיף בכל מקרה לחפש את הדרך ולהגיע לעמק השווה.

בזמנו אמר ראש הממשלה דאז מר יצחק רבין הי"ד כי משעוניין להגיע לפשרה עדיף שיבקש קצת פחות מהשני ובכך להבטיח את יציבותה של הפשרה, אין ספק כי טיפ זה שהשאיר אחריו גדול המנהיגים בישראל יכול לשרת אותנו בכל תחום ובודאי בתחום זה של "מלחמות הגירושין".

למרות שעורכי דין לא מעטים ממליצים על מאבקים משפטיים, לדעתי זה לא הצעד הנכון, שכן אמנם צעד כזה מפרנס, ובשפע עורכי דין רבים הרי שלהערכתי זה לא מתחייב ויש גם אפשרות לא פחות טובה ואולי אף טובה יותר ושלא בהכרח תגזול מכם כספים שעמלתם עליהם שנים לא מעטות.

לדעתי לפני הגעתכם למאבקים משפטיים, יש למצות קודם כל את הליכי המשא ומתן בעזרת ובהנחיית עורך דין המומחה לתחום זה על מנת לגבש הסכם גירושין שיסדיר בהסכמה את כל הנושאים הכרוכים בפירוק התא המשפחתי ויאפשר מערכת יחסים תקינה בין בני הזוג לבין עצמם ובין בני הזוג לילדיהם.עורך דין במצב זה יכול להנחות את בני הזוג באשר לזכויותיהם לאחר גירושיהם.

להלן מספר טיפים ליתרונותיה של גישה הזו:
  1. כאשר מנוסח הסכם גירושין הרי ברי לנו ששני בני הזוג מסכימים להתגרש בעוד שבמאבק משפטי עלול אחד מבני הזוג לשלול אפשרות זו דבר שיהפוך את ההתדיינות המשפטית לממושכת מאוד וממילא עם עלויות רבות. לחלקכם ידוע בוודאי המקרה של יחיה התימני שהתנגד לתת גט לאשתו אף במחיר של שנים רבות בכלא.
  2. בנושאי משמורת ילדים, סביר להניח שבמסגרת משא ומתן ניתן להגיע להסדרים טובים יותר כאשר שני הצדדים יושבים על כוס קפה ובהנחיית עורך דין מנסים למצוא את הדרך בה הילדים יצאו נשכרים מקרבת האב והאם גם יחד, שכן במסגרת של מאבק עלול נושא זה של משמורת ילדים להיות מקור לניצול של אחד הצדדים והסובלים מזה ללא ספק הינם הילדים הרכים וחבל.
  3. בענייני חינוך, אפשרות הוצאת הילדים לחו"ל וצרכים מיוחדים שהילדים יזדקקו להם, נושאים אלה יכולים להיות נידונים ברוח טובה תוך התחשבות בצדדים ובאהבתם האמיתית כלפי יוצא חלציהם.
  4. בעניין מזונות הילדים, אין ספק שהאשה יודעת באופן אמיתי את פוטנציאל ההכנסה של הבעל ובמסגרת של משא ומתן ברוח טובה סביר להניח שהיא תבקש סכום צודק ולא סכום שיקבע ע"י שופט אקראי רק בגלל טיעוניו המבריקים של עורך דין מוכשר, אגב, אם הסכום יהיה "בשמיים", סביר להניח שהבעל לא יעמוד בו לאורך שנים ויגיעו שוב להתנגחות משפטית מיותרת.
  5. בנושא של דירת מגורים, ברוב המקרים בית המשפט מחליט על מכירת דירת המגורים ולחלק את ערכה בין שני הצדדים, לעומת זאת בהסכם ברוח טובה ניתן להגיע להחלטה שדירת המגורים תימכר רק לאחר שהילדים יתבגרו ויצאו מהקן החצוי.
  6.  באשר לחובות המשפחתיים, ניתן להגיע להסכמה שכל צד נושא במחצית מהחובות ואילו במאבק משפטי ינצח הצד שעומד לרשותו עורך דין בעל יכולת טובה בטיעונים המשפטיים שיושמעו במסגרת הדיון המשפטי.
  7. מעבר לכל הנאמר לעיל עו"ד המנחה את הזוג המתגרש יצפה פני עתיד ויכניס את שני בני הזוג לנישות שבעיין בלתי " מזויינת " לא ניתן לראות אותם ,דבר שיחסוך לעתים עשרות ואולי אף מאות אלפי שקלים.

לסיכום: להערכתי ישנם ללא ספק יתרונות נוספים כאשר הצדדים מחליטים להגיע לפשרה ביניהם, אפשר כמובן להגיע להסכם תוך פניה לאחד מעורכי הדין  המומחים לתחום זה שיסביר לצדדים את היתרונות בהגעה לעמק השווה כדי להימנע ממאבקים מיותרים.

כאן המקום להדגיש, כי זוג המחליט לבחור במסלול של גירושין בהסכמה אין בכך משום ויתור על זכויות בכל אחד מהנושאים העולים על הפרק.

אי לכך , אם את או אתה "זוממים " מהלך של גירושין  עצתי לכם להזמין את בן או בת הזוג למסעדה טובה ולהציע את הצעתכם לבן /בת זוגכם לעשות זאת ברוח טובה  בהנחיית עורך דין המומחה בתיקי גירושין .

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

שליחת הודעה מהירה

מלאו את הפרטים הבאים לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבתCall