התקשרו עכשיו:
סניף תל אביב :  077-324-0959
סניף נתניה :  077-324-0959

דיני צוואות

דיני צוואות

ביטול צוואה

צוואה מהי ?

צוואה הינה מסמך בו אדם קובע , מי ירש אותו ומה יקבל כל אחד מהיורשים.

 הצוואה מאפשרת לאדם להיות אדון על רכושו לאחר מותו , כלומר במסגרת הצוואה האדם מצווה את רכושו ליורשים והמוריש עצמו מחליט מי יקבל מה .

כל זאת בניגוד  למצב אחר בו אדם לא מכין צוואה בחייו , במקרה זה , לאחר מותו של אדם שלא הכין צוואה , לפי חוק הירושה רכושו מתחלק בין היורשים בחלקים הנקבעים לפי סעיף 11 לחוק הירושה.

אין ספק ביחס לכדאיות הכנת צוואה , ולדעתי הסיבה העיקרית בגללה חלק מהאנשים לא מכינים צוואה הינה :"  הבריחה מהמוות "זאת אומרת האדם בורח מעצם המחשבה על יום הדין ויום רודף יום עד שזה מגיע וכאשר זה מגיע ….. ואין צוואה ,מתעוררות הבעיות ומתחילות מריבות ומחלוקות בתוך המשפחה  .

כדי למנוע בעיות ומחלוקות בקרב בני המשפחה אני ממליץ בחום לקבוע פגישה עם עו"ד העוסק  בדיני משפחה  ותוך פגישה אחת או שתיים יוצאים ממשרד עו"ד עם צוואה ביד במספר עותקים.

תוקפה של צוואה הינה לכל החיים כל עוד האדם לא הכין צוואה אחרת במקומה וניתן גם לשנותה כל עוד האדם בחיים .

ישנם כללים רבים המחייבים את עוה"ד ויש צורך להכיר באופן יסודי את הפסיקה כדי לא לגרום בעתיד למחלוקות למרות הכנת צוואה שכן גם במקרה בו האדם מכין צוואה בעודו בחייו , לאחר מותו , יקום זה שקיבל את החלק הקטן בעזבון או אדם שאינו מרוצה ויגיש תביעה לבית משפט בטענות שונות , הבולטת שבהן : הצוואה נכתבה תחת לחץ ו/או  איומים ו/או בהשפעה בלתי הוגנת של איש זה או אחר , לכן מאוד חשוב לפנות לעו"ד המומחה בדיני משפחה בלבד לצורך הכנת צוואה כדי לחסוך מאבקים משפטיים אפשריים במקרה והצוואה הוכנה באופן רשלני  ו/או באופן בלתי מקצועי .

המלצתי לכל אדם המתקרב לגיל חמישים להכין צוואה שכן , הכנת צוואה בגיל מתקדם יכולה " להזמין " טענות עתידיות בדבר צלילותו של המוריש ו/או השפעה שהיתה ליורש על המוריש לכן אני ממליץ מאוד להכין את הצוואה עד שנות החמישים כדי לייתר את הטענות הנ"ל .

עליכם לדעת כי ישנם שני סוגי צוואות , האחת היא צוואה רגילה והשניה היא צוואה הדדית .

צוואה הדדית היא צוואה בה בני זוג מורישים הכל האחד לשני וכן קובעים בהזדמנות זו את זהותם של היורשים לאחר לכת שני בני הזוג לעולמם.

ישנם מקרים בהם כדאי להכין צוואה הדדית וישנם נסיבות בהן כדאי להכין צוואה רגילה ,אי לכך בטרם החלטה ביחס לסוג הצוואה המתאים יש להיפגש עם עו"ד  העוסק בתחום זה לפרוש בפניו את כל הנתונים ואז ורק אז תתקבל ההחלטה איזה סוג של צוואה  להכין .חשוב להדגיש כי הכנת צוואה רשלנית ו/או הכנת צוואה על ידי עו"ד שאינו מומחה בתחום תגרום לבעיות משפטיות אין סופיות ובזבוז כספים לא פרופורציונלי לעלותה של הכנת צוואה.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

שליחת הודעה מהירה

מלאו את הפרטים הבאים לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבתCall