התקשרו עכשיו:
סניף תל אביב :  077-324-0959
סניף נתניה :  077-324-0959

חטיפת ילדים

חטיפת ילדים

משמורת

משפחות במשבר עוברות טלטלות שיד הדמיון לא יודעת לצפות ,המשבר מתבטא באין סוף וריאציות ובאין סוף רעיונות, אחד מרעיונות אלה יכול להיות אף חטיפת ילדים ,כלומר אחד ההורים בדרך כלל האם , פשוט לוקחת את הילדים , מכינה שתיים או שלוש מזוודות ונעלמת , זה יכול להיות להורים שלה , זה יכול להיות ליעד בלתי ידוע וזה גם יכול להיות לחו"ל .מעשה זה מוגדר בשפה המשפטית חטיפת ילדים .

חטיפת ילדים הינה עברה פלילית על פי חוק העונשין תשלז 1977 ואדם הנוקט בצעדים מעין אלה עלול למצא עצמו במאסר בפועל.

שלב ראשון במקרים אלה ,למצא עורך דין המצוי בתחום מורכב זה אשר ימליץ כפעולה ראשונה ובזהירות הראויה להגיש תלונה למשטרת ישראל אך במצבים אלה , תלונה למשטרת ישראל הינה רק חוליה אחת בשרשרת ארוכה ומסורבלת אשר תותר בעבודה משפטית זהירה ומקצועית .

הסמכות המשפטית המקומית לדון במקרים אלה היא בית המשפט לענייני משפחה באיזור בו נמצאים הילדים שהועברו, במידה ומדובר בהעברת ילדים בתוך הארץ. במידה ומדובר בהעברה לחו"ל ניתן להגיש בקשה למדינה אליה הועברו הילדים ושם לפנות לרשות מרכזית שמתפקידה לטפל בנושאים אלה.

במקרה ומדובר בגילאים מעל 16 הרי שהסמכות היחידה לדון במקרים אלה היא בית משפט עליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק ( בג"ץ),הבקשה לבג"ץ נקראת בקשה לצו "הביאס קורפוס " שתכליתו להביא את האדם ,באמצעות צו זה ניתן לגרום להשבת הילד למקום מושבו הרגיל והקבוע.

במדינת ישראל אומצו עקרונות האמנה בחוק אמנת האג (החזרת ילדים חטופים ) 1991. באמצעות חוק זה ניתן לפנות לרשות מרכזית במדינה אשר אליה הועבר הילד , מתפקידה של רשות מרכזית זאת לאתר את הילד החטוף ולהשיבו למדינה ממנה הוא בא וגר בימים כתיקונם.

הרשות המרכזית הקיימת בכל מדינה החתומה על אמנת האג ,אמונה על איתור הילד החטוף ואמונה כמובן גם על הגשת תביעות לבתי משפט כדי לגרום להחזרת הילד החטוף למקום מושבו הקבוע .

לסיום , אני מבקש לנהוג בזהירות הצופה פני עתיד !! לא מעט קורה , שהאם לוקחת את הילדים בהפגנתיות כדי למשוך תשומת לב של בעל קרייריסט ולא תמיד הוצאת ילדים מהבית והעברתם לכתובת אחרת מטרתה חטיפה ועל כן במקרים אלה יש לנהוג ברגישות רבה ובבדיקת כל הנסיבות ולא למהר להגיש תלונה במשטרה שללא ספק תסלים את המצב ללא מוצא.

על כן , ובשל הפאן הפסיכולוגי והמשפטי במקרים אלה יש לפנות לעו"ד העוסק בתחום זה אשר ידריך ויסייע למצא את שביל הזהב ויחזיר את כולם למסלול הנכון.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

שליחת הודעה מהירה

מלאו את הפרטים הבאים לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבתCall