התקשרו עכשיו:
סניף תל אביב :  077-324-0959
סניף נתניה :  077-324-0959

ירושה על פי דין

ירושה על פי דין

ירושה

במותו של אדם לאחר מאה ועשרים , בדרך כלל נשאר רכוש , רכוש זה מכונה עיזבון. אם הנפטר השאיר אחריו צוואה , הרי שעזבונו מתחלק על פי הנחיות הצוואה אותם השאיר הנפטר עוד בימי חייו ( במקרה זה עיין ערך צוואות באתר זה )אך במקרה והנפטר לא השאיר אחריו צוואה , הרי שעזבונו של הנפטר מתחלק על פי חוק הירושה .

במאמר זה נדון במקרה בו הנפטר לא השאיר צוואה ( חבל מאוד !!! ) במקרה זה  הירושה נקראת ירושה על פי דין ,המשמעות היא שעזבונו של הנפטר מתחלק על פי סדר שנקבע  בחוק הירושה .

כדי שהיורשים יוכלו לזכות בחלקם בירושה עליהם להגיש בקשה לצו ירושה מהרשם לענייני ירושה על פי מקום מושבו של המוריש ואם  המוריש לא התגורר בישראל מגישים את הבקשה לפי מקום הימצא נכס העיזבון .חשוב לדעת , כל עוד לא ניתן צו ירושה עזבונו של הנפטר הינו רכוש שאין לגעת בו , זאת אומרת ,הבנקים לא ישחררו כספים ליורשים כל עוד היורשים לא מציגים לבנקים השונים צו ירושה .

באשר לנכסים השונים ברור שכן ניתן לעשות שימוש בכל הנכסים האחרים אך לא ניתן למכור נכסי דלא ניידי כל עוד לא ניתן צו ירושה על ידי הרשם לענייני ירושה ולא הועברה בעלות על הנכסים ליורשים  .

שיטת הירושה בישראל נקבעה בחוק הירושה על פי קשרי דם בין הורים לילדיהם לפיה יורשיו של הנפטר הם קרובי משפחה הקרובים אליו ביותר – בני זוג  ( הקרוב היחידי שאינו קרוב בקשר דם ) הורים , צאצאים ,או קרובי משפחה אחרים על פי סדרי הירושה  שנקבעו בחוק הירושה ,יש לציין , גם קרובי משפחה שטרם נולדו נכללים ביורשים האפשריים של הנפטר  אם מועד לידתם 300 יום מיום הפטירה .

 חשוב מאוד לציין!! רק מחצית מהרכוש הנשאר לאחר מותו של אחד מבני הזוג מוגדר כעיזבון,שהרי מחצית מרכושם של שני בני הזוג שייך לבן הזוג שנשאר בחיים וחלוקת העיזבון בין היורשים מתייחסת אך ורק לחלק המוגדר כחלקו של המוריש ( מחצית מהרכוש ).

 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

שליחת הודעה מהירה

מלאו את הפרטים הבאים לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבתCall