התקשרו עכשיו:
סניף תל אביב :  077-324-0959
סניף נתניה :  077-324-0959

כך יעשה לאיש או אישה שלא מכינים צוואה

כך יעשה לאיש או אישה שלא מכינים צוואה

מר ליבוביץ (שם בדוי) נכנס למשרדי, כולו רווי צער מתיישב בכורסה שממולי ולאחר סידרה של אנחות מסנן מבין שניו: "בנים גידלתי והתרוממתי" אני כמובן מסתכל בו תוך שותפות בצערו ומחכה לבאות…

לאחר רגיעה קלה, מר ליבוביץ נירגע קמעה ומספר לי את סיפורו…

"הייתה לי משפחה נפלאה, אישה שמעטים כמוה ניתן לראות בעולמנו האכזר, ילדים משכילים וחכמים, לימים, הילדים התחתנו והקימו משפחות ברוכות ילדים ואני לתומי חשבתי שהגעתי למנוחה ולנחלה.

מר ליבוביץ נאנח אנחה קורעת לב והמשיך את סיפורו… "לפני כחצי שנה אשתי דליה מנוחתה עדן הלכה לבית עולמה והשמיים נפלו עלי… עולמי קרס, אושרי התמוסס והילדים שבתחילה תמכו ועזרו ושאלו לשלומי, לאחר מספר שבועות נראו מסתודדים ומתלחשים, האווירה הייתה מחושמלת והרגשתי שמשהו קורה מתחת לקורת ביתי, מר ליבוביץ חזר לעצמו ונשמע כמשלים עם אכזבתו.

מר ליבוביץ המשיך את סיפורו: "לפני מספר שבועות פנה אלי בני משה וסיפר לי את ההתרחשויות, לדבריו בני הבכור, רפי הגיש בקשה לצו ירושה ועל פי צו הירושה אני אמור להעביר לילדי 25% מהבית, כמעט כל הילדים מסכימים לוותר על זכותם בצו הירושה אך בני רפי שזה שנים לא מדבר איתי תפס פרינציפ והחליט לנקום בי. הבן מתעקש לעשות פעולה שהוא קורה לה "פירוק השיתוף" והוא רוצה לפנות לבית המשפט ולדרוש את מכירת ביתי ולקחת את חלקו מתוך כספי המכירה".

מר ליבוביץ היישיר את מבטו אלי ושאל: "מה אתה אומר"? אני שעמדתי במצבים דומים ידעתי שהמאבק לא יהיה קל שכן חוקית, הבן של מר ליבוביץ צודק שהרי על פי חוק 11 לחוק הירושה, כאשר אדם נפטר והולך לבית עולמו ויש לו ילדים אך לא השאיר צוואה, בן הזוג נוטל את הרכוש שיש בבית (מטלטלין) וכן את מכונית הנוסעים באשר לשאר הרכוש כמו כספים בבנקים, בית פרטי וכו' מתחלק כך שבן הזוג לוקח 75% ואילו הילדים מתחלקים ב-25% מכלל הרכוש.

אכן, מצבו של מר ליבוביץ לא פשוט, אילו היה דואג הוא ואשתו המנוחה להכין צוואה הנקראת "יורש אחר יורש" זו בעצם צוואה כפולה המאפשרת לשני בני הזוג להיות היורשים האחד של השני ורק לאחר מות שניהם הירושה הולכת לילדים, ומאחר ומר ליבוביץ נתקע ללא צוואה כופים את רצון החוק "חוק הירושה" על רצונו שלו. לא נעים!!

אני כמובן לא הרמתי ידיים, נכון אומנם שמבחינה משפטית הכול אבוד ואם אותו רפי יעמוד במריו אין מה לעשות, אך אני עודדתי את מר ליבוביץ ואמרתי לו את המצב המשפטי, והבטחתי לו שאני אפעל במישור אחר, שכן רפי בעבר הרחוק היה תלמידי וכתלמיד לשעבר אני אנסה להשפיע עליו "לצאת מהפרינציפ" ואכן לימים זימנתי את רפי למשרדי, הייתה פגישה מאוד נסערת שכן לא פגשתי את רפי מזה 25 שנה בינתיים הנער צמח למימדים מפחידים חקלאי עם שרירים אך בהחלט מנומס ובקול בס הוא אמר לי "מה שתגיד" הפעולה הייתה פשוטה שכן הלחץ שהפעילו עליו אחיו במהלך השבועות האחרונים עשה את שלו ואני בעצם הייתי הקש ששבר את גב הגמל, רפי הסכים לוותר כשאר אחיו או בלשון החוק "להסתלק מהירושה"

הוא אשר אמרנו הכנת צוואה מבעוד מועד מונעת סכסוכים שאיש לא יודע לצפות אותם.

הערה: כל השמות במאמר זה בדויים לחלוטין ואין בינם לבין המציאות שום קשר.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

שליחת הודעה מהירה

מלאו את הפרטים הבאים לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבתCall