התקשרו עכשיו:
סניף תל אביב :  077-324-0959
סניף נתניה :  077-324-0959

מזונות ילדים ומדור

מזונות ילדים ומדור

Layer 29

בחוק לתיקון דיני המשפחה ( מזונות ) התשי"ט 1959 נקבע באופן ברור וחד משמעי כי כל ילד זכאי למזונות מהוריו ומבחינה חוקית זה לא משנה אם ההורים נשואים זה לזה ,או שאביו לא מכיר את הילד ומעולם לא ראה אותו וגם אם האב נשוי לאישה אחרת, המחוקק מטיל את החובה לזון את הילד מכוח  הורות .

ענייני מזונות נדונים בבית משפט למשפחה , אך במקרים בהם שני ההורים מחליטים שבית הדין הרבני ידון בכך , הרי שהסוגיה תידון בבית הדין הרבני .

מזונות ילדים נקבעים על פי צרכי הילדים ועל פי היכולת הכלכלית של ההורים , ילדים להורים יהודים חל עליהם הדין היהודי ,לפיו האב נושא בצרכיהם ההכרחיים של הילדים עד לגיל 15 ,מעבר לגיל זה ועד גיל 18 החובה קיימת מדין צדקה כלומר החיוב בתשלום מזונות ילדים מוטל על שני ההורים בהתאם לרמת הכנסותיהם .

הצרכים ההכרחיים אשר בגינם יש וחובה לשלם מזונות  הם : מזון , ביגוד , הנעלה ,  קימים גם " דמי טיפול " אשר על פי המשפט העברי חובת המזונות של האב כוללת גם את החובה לטפל בילדים ועל כן הטיפול בילדים הינו חלק מחובת המזונות .

חובת תשלום מזונות חלה בעיקרון על האב עד להיות הילד בגיל 18 , יחד עם זאת לבית משפט לענייני משפחה הסמכות לחייב בתשלום מזונות גם לאחר גיל 18 כמו למשל במקרה של שירות צבאי , במקרה זה האב משלם 1/3 מהתשלום ששולם לילד לפני השירות הצבאי.

היום ( 2013 ) הסכומים המקובלים המינימלים לקטין  כפי שנקבעו בפסיקה – לא כולל מדור הינם 1150-1250 ₪ לכל חודש עבור כל קטין .

פרט למזונות ילדים חלה על האב גם חובת מדור , בפסיקה נקבע כי השיעור בו יחוייב האב הינו על פי מספר הילדים , על ילד אחד , הפסיקה מחייבת בשליש משכר הדירה , שני ילדים 40% משכר הדירה , ולגבי שלושה ילדים 50% משכר הדירה .

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

שליחת הודעה מהירה

מלאו את הפרטים הבאים לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבתCall