התקשרו עכשיו:
סניף תל אביב :  077-324-0959
סניף נתניה :  077-324-0959

עורך דין ירושה

עורך דין ירושה

עורך דין ירושה יעקב כהן

עורכי דין ירושה מכינים צוואה בראש שקט

כאשר אדם יקר הולך לעולמו, נפרדים ממנו קרובי המשפחה בצער רב. אך מעבר לצער הגדול שבאירוע זה, עליהם לטפל כעת בענייני הירושה של הנפטר. לעתים הנפטר אינו מוריש כל צוואה, ומורישיו הם היורשים המוגדרים כחוק – בן/בת הזוג והילדים. במקרים אחרים, אם דאג המנוח להסדיר צוואה לפני מותו, עורך דין מקצועי לענייני ירושות דורש להבהיר ליורשים את זכויותיהם בענייני הצוואה.

לעמוד על סוגי הצוואה

האדם הסביר המצוי על ערש דווי כעת, דואג מעל לכל לבטח את קרוביו ולעתים גם יקיריו ומנסח צוואה אשר בה כתובים ענייני הירושה. ניתן לכתוב את הצוואה ב-4 דרכים, כאשר בכל אחד מהדרכים האלה רצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין ירושה, כדי לוודא שהצוואה תיכתב לפי החוק. אלה 4 הדרכים:

  • צוואה הנכתבת בפני עדים – זוהי אחת הצוואות הנפוצות ביותר הקיימות היום. הצוואה נכתבת בנוכחות שני עדים שעברו את גיל ה-18. עורך דין מקצועי מפקח בדרך כלל על כל התהליך.
  • צוואה אשר נכתבת בכתב יד – המוריש יכול לכתוב את צוואתו בכתב ידו, וחובה להוסיף תאריך וחתימה של המוריש.
  • צוואה בפני רשות – צוואה זו נערכת בנוכחותו של שופט בבית המשפט. היא יכולה להיאמר בעל פה או שניתן להגיש אותה בכתב יד.
  • צוואה הנאמרת בעל פה – צוואה זו נערכת בדרך כלל בקרה שבו מצבו הבריאותי אינו מאפשר לו לערוך אותה בכתב. הצוואה נאמרת בעל פה בפני שני עדים.

היום שאחרי

לאחר שהמוריש הולך לעולמו על היורשים לבצע כמה פעולות כדי לדרוש את צוואתם ולחלק ביניהם את הרכוש. ראשית, חשוב להכריז על זהותם של היורשים (בהתאם לצוואה שנערכה לפני מות המוריש). שנית, חשוב להגיש בקשה למתן צו ירושה אצל רשם הירושות הכוללת את זהותם של היורשים. כמו כן, אם זהות היורשים אינה ברורה, הבקשה למתן צו ירושה מועברת לבית הדין לענייני משפחה. ושלישית, עם קבלת צו הירושה כדין אפשר לגשת למוסדות ציבוריים כמו בנק או רישום מקרקעין כדי לקבל את הכסף או הרכוש.

בוחרים עורך דין ירושה

לא כולם מכירים את החוק בענייני ירושות ולכן בכל מקרה כדאי לפנות לאיש מקצוע כמו עורך דין ירושה. עורך דין זה ילווה את המוריש ואת יורשיו לאורך כל התהליך של כתיבת הצוואה וקבלת הירושה. מכיוון שמדובר בנושא אישי ורגיש, חשוב לבחור עורך דין מתאים – אמין, מיומן ומקצועי. אם אין לכם ניסיון בעבודה עם עורכי דין, כדאי להתייעץ עם אנשים שעשו זאת לפניכם. אלה יכולים להיות בני משפחה וחברים שאתם סומכים עליהם או גולשים זרים בפורומים אמינים לענייני משפטים ועריכת דין. כך או כך, השקיעו מאמץ בבחירת איש המקצוע.

אם אתם מחפשים עורך דין מנוסה שיטפל בירושות שלכם, משרד עורכי דין יעקב כהן ושות' הוא המקום שאליו אתם צריכים לפנות. עו"ד כהן הוא איש מקצוע מנוסה העוסק לא רק בענייני ירושה, אלא גם בנושאים כמו גירושין או הסכמי ממון.

עורך דין ירושה יעקב כהן

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

שליחת הודעה מהירה

מלאו את הפרטים הבאים לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבתCall