התקשרו עכשיו:
סניף תל אביב :  077-324-0959
סניף נתניה :  077-324-0959

עילות גירושין

עילות גירושין

עורך דין גירושין יעקב כהן

לא אחת קורה שהבעל או האישה רוצים להתגרש , מגישים תביעת גירושין לבית הדין הרבני בצורה חובבנית ,ולשאלת אב בית הדין את האישה או את הבעל מדוע את או אתה רוצים להתגרש ,התשובה ממהרת לבא : "לא טוב לי איתו " או" לא טוב לי איתה " ,במצב זה של דברים בית הדין הרבני לא יוכל לתת פסק דין המחייב לתת גט.

היום ,במדינת ישראל אין די בהסכמת אחד מבני הזוג להתגרש ויש צורך בהסכמת שני הצדדים.

כדי לחייב בעל במתן גט, או לחייב אישה לקבל גט על הצד התובע גירושין להוכיח עילת גירושין תקפה על פי הדין העברי , במידה ומגישים תביעת גירושין ללא עילה על פי הדין העברי , התביעה תדחה.

להלן רשימת עילות גירושין העומדות לבעל בתביעת גירושין נגד אישתו:

א. טענת מומים :אם האישה סובלת מפגם גופני או נפשי שאינו מאפשר קיום תקין של חיי הנישואין כמו , אישה מסוממת , אלכוהוליסטית , חשוב לציין שיש להבחין בין שני סוגי מומים, מום שהיה קיים לפני הנישואין ומום שקרה במשך חיי הנישואין.

במקרה ומדובר במום שהיה לפני הנישואין והבעל לא ידע על קיומו של אותו מום ולא יכול היה לדעת , מחלת נפש כדוגמא , הרי שלבעל תעמוד עילת גירושין .במידה והבעל ידע על קיומו של המום ,תהיה לבעל עילת גירושין אך בית הדין הרבני יחייב את הבעל בתשלום הכתובה.

במקרה של מום שקרה במהלך חיי הנישואין , לבעל תהיה עילה לגירושין ,אך בית הדין הרבני יחייב אותו בתשלום כתובתה של האישה.

ב. טענת עקרות : המדובר באישה שלא הצליחה ללדת במשך לפחות עשר שנים אך גם כאן ישנם סייגים , מספיק שלבעל יש ילד מנישואים קודמים כדי לטרפד עילה זו.

ג.  עוברת על דת משה :אישה שאינה מקפידה על דיני נידה , אינה מקפידה על הפרדת מאכלי בשר וחלב , אינה שומרת כשרות , אישה המתלבשת שלא בצניעות , אינה מכבדת את בעלה , מקללת , מעליבה , משפילה , מכה ( יש דברים כאלה !!)

ד.  מורדת : אישה שלא מקיימת יחסי אישות עם בעלה למעלה משישה חודשים, אינה מקיימת את מלאכות הבית . במקרה זה בית הדין הרבני מנסה במשך 12 חודשים לשכנעה לחזור בה ממרידתה , במידה והאישה ממשיכה לסרב , הרי שתקום כאן עילת גירושין והאישה מאבדת את כתובתה.

ה. בגידה או מעשה כיעור: אישה שקיים לגביה חשד לבגידה ואין הוכחה ממשית שקיימה יחסי מין עם אחר במידה ובעלה סולח לה יכול לחזור ולחיות עימה אך אם האישה זנתה עם אחר הרי שהיא אסורה לבעלה ולבועלה ואין מקום להמשך חייהם המשותפים .

 להלן רשימת עילות גירושין העומדות לאישה בתביעת גירושין נגד בעלה :

א. טענת מומים: אם הבעל סובל מפגם גופני או נפשי שאינו מאפשר קיום תקין של חיי הנישואין כמו , מסומם , אלכוהוליסט, אימפוטנציה (אין אונות )

חשוב לציין שיש להבחין בין שני סוגי מומים, מום שהיה קיים לפני הנישואין ומום שקרה במשך חיי הנישואין.

במקרה ומדובר במום שהיה לפני הנישואין והאישה לא ידעה ולא יכולה היתה לדעת על קיומו של אותו מום, מחלת נפש כדוגמא , הרי שלאישה תעמוד עילת גירושין וקבלת כל זכויותיה לרבות כתובה .במידה והאישה ידעה על קיומו של המום ,תהיה לאישה עילת גירושין אך לא תקבל את כתובתה .

במקרה של מום שקרה במהלך חיי הנישואין , לאישה תהיה עילת גירושין בלא קבלת דמי כתובה .

ב. בעל עקר

 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

שליחת הודעה מהירה

מלאו את הפרטים הבאים לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבתCall