התקשרו עכשיו:
סניף תל אביב :  077-324-0959
סניף נתניה :  077-324-0959

דיני משפחה

דיני משפחה

צוואה
ירושה מאבא
אבי נפטר לפני חודשים אחדים והשאיר רכוש רב ולא השאיר צוואה , מה עלי לעשות כדי לקבל את המגיע לי מהירושה .
תשובה :

כדי לקבל את חלקך בירושה עליך לגשת לעו"ד המתמחה בדיני משפחה אשר יסביר לך את זכויותך.
עליך לדעת כי במצבים אלה האמא שלך , תלחץ בכיוון שאתה תוותר על חלקך בירושה כפי שבדרך כלל קורה , אך מהבחינה המשפטית ,אתה בהחלט רשאי להתעקש ולקבל את חלקך בירושה ובלבד שלא תחתום על שום מסמך בו אתה מוותר על זכויותך בירושת האב .

חזרה מצוואה
לפני שנים אחדות הכנתי צוואה לטובת אחת השכנות שהתחבבה עלי במיוחד בשל יחסה המיטיב כלפי ,לאחרונה חשבתי שטוב יותר אם אני אוריש את כל רכושי לטובת בית הכנסת בו אני רגילה להתפלל , משאלות ששאלתי חברות הבנתי שאני לא יכולה לשנות את דעתי , האם זה נכון ?
תשובה:

ראשית דבר , עלייך לדעת כי קיימת אפשרות להכין צוואה אחרת המבטלת צוואה קודמת , וכל עוד את בחיים את רשאית לבטל את הצוואה הקיימת בעצם הכנת צוואה חדשה , מבחינה משפטית כל אדם הצלול בדעתו רשאי להכין צוואה בכל עת וכל צוואה חדשה מבטלת צוואה ישנה.

דיור ספיציפי
אני שרוייה בהליכי גירושין עם בעלי , ולפי מידע שהגיע אלי דרך אחת החברות , בעלי מתכוון להגיש תביעה לפירוק השיתוף בווילה המשותפת שיש ברשותנו , מה עלי לעשות כדי למנוע זאת?
תשובה:

עלייך לדעת , תביעת פירוק שיתוף הינה תביעה בעייתית מבחינתך כי בדרך כלל אין הגנה מול תביעה לפירוק שיתוף ,אך אם עוה"ד שלך יזדרז ויגיש לבית הדין הרבני תביעה לדיור ספיציפי ובלבד שתקדימי את בעלך בתביעתך עוד לפני שהוא יגיש תביעה לפירוק שיתוף , אזי תוכלי להנות ממגורים בווילה שלכם מבלי יכולת לבעלך להוציא אותך מביתך …יש לפעול מהר במקרה זה, כי יש חשיבות רבה לעיתוי בהגשת שתי התביעות.

צו הגנה

אשתי הגישה כנגדי בקשה לצו הגנה ומאיימת להרחיק אותי לצמיתות , האם יש לה אפשרות כזו?

תשובה:

צו הגנה ניתן בדרך כלל לתקופה קצובה של חודשים אחדים , בדרך כלל ,שלושה חודשים ,אך כמובן זה מאוד תלוי ברושם שתעשה על בית המשפט מבחינת מסוכנות וככל שרמת המסוכנות תהיה גבוהה יותר כך יהיה צו ההגנה ממושך יותר , יחד עם זאת לא הסברת בשאלתך האם הפעלת אלימות נגד האישה ואם לא והאישה מגישה תלונת סרק , עליך לדעת שתהיה לך עילה לתביעה נזיקית כנגד האישה ועל כן , מאוד כדאי לך להתייעץ עם עו"ד המומחה בדיני משפחה כדי לתת לך ייעוץ מתאים.

רוצה להתגרש

אני חיה עם בעלי כעשרים שנה והחיים שלנו נכנסו לשיגרה משעממת ומעייפת ואני רוצה להתגרש מבעלי , כי משעמם לי , האם בית הדין הרבני יאפשר לי להתגרש?

תשובה:

התשובה היא לא באלף רבתי , בית הדין הרבני לי יאפשר לך להתגרש במצב זה , הואיל ומבחינה משפטית כדי להתגרש חייבת להיות עילת גירושין המוכרת על פי הדין העברי ולשם כך עלייך לפנות לעו"ד העוסק בדיני משפחה כדי ללבן איתך את הסוגייה ולבדוק ביחד האם יכולה להיות בתוך מערכת היחסים הקיימת בינכם איזו שהיא עילת גירושין איתה אפשר להגיע לבית הדין הרבני.

ועוד דבר אני רוצה לומר לך , במצב זה לדעתי כדאי מאוד להגיע ליועץ נשואין טוב שיכניס קצת "פלפל לחייכם " וימנע ממך צעד דרסטי של גירושין.

האישה בוגדת
בחודשים האחרונים גיליתי כי אשתי בוגדת בי עם אחר ואף מקיימת איתו קשר אינטימי , חברים יעצו לי לקחת חוקר שיעקוב אחריה , האם כדאי?
תשובה :

כל מעקב אחר אדם נוגד את חוק הגנת הפרטיות , החוק בעניין זה די ברור , אך הואיל וכל בגידה יש לה השלכות מהותיות על שלילת זכויות הבוגד או הבוגדת חשוב ביותר לדעת איך להתנהל במקרים אלה ועל כן אני מציע לך לפנות לעורך דין מומחה לדיני משפחה ולפעול על פי הוראותיו והנחיותיו ויש הרבה מה לעשות בעניין זה.

מזונות מבעל לא עובד

אני לא עובד זה מספר שנים ואני צריך לשלם מזונות עבור שני ילדים כ2400 שקלים האם אני חייב לשלם מזונות למרות שאני מובטל.

תשובה:

התשובה בהחלט כן, גם אם אתה לא עובד מחובתך לשלם מזונות לילדך , כך נדרש בחוק , במידה ולא תשלם , גרושתך רשאית לפנות למוסד לביטוח לאומי בתביעת מזונות ובבוא הזמן המוסד לביטוח לאומי יחזור אליך בתביעת הכספים בתוספת רבית לא קטנה ומדד יוקר המחיה , עצתי לך לעשות הכל לעמוד בחובתך זו גם אם זה יגרום לך לעבוד עבודות זמניות משני טעמים , האחד : הסכנה שיפול עליך חוב לא קטן ברבות השנים והשניה :לבל חלילה ילדיך יקירך , יפלו למצוקה כלכלית.

האישה לקחה את הילדים

אני ואשתי בהליכי גירושין , ואנו ממשיכים לגור יחד בחדרים נפרדים , לפני ימים אחדים האישה נעלמה ולקחה יחד את שני ילדי, מה עלי לעשות?

תשובה:

מעשה זה של האישה הינו מעשה פלילי ויש להגיש תלונה למשטרת ישראל , מעבר לכך ניתן להוציא צו שיפוטי שיחייב את האישה להחזיר את הילדים לביתם.

עליך לדעת הוצאת ילדים מהבית מבלי רשות הדדית הינה מעשה פלילי וניתן לבטלה בהוצאת צו שיפוטי.

האישה הרחיקה אותי מהבית

אני והאישה מסוכסכים ועל סף הליכי גירושין , לפני ימים אחדים האישה פנתה למשטרה והתלוננה על מכות שכבייכול נתתי לה , היום יש לי צו הרחקה לששים יום , האם כל תלונה של אישה על מכות מרחיקים את הבעל ?

תשובה:

כאשר אישה מגישה תלונה למשטרה נגד הבעל קיים חשש בעיני החברה שיתכן והמצב יסלים ויהיו תוצאות הרות אסון , למרבה הצער יש נשים המנצלות מצב זה וגם כאשר הבעל מתנהג ללא אלימות הן מעלילות עליו וגורמות במרבית המקרים להרחקתו מהבית , אי לכך במקרים אלה כדאי מאוד לנהוג בזהירות ולקבל ייעץ משפטי כי ניתן למנוע מצבי הרחקה מפוברקים ואף להגיש תביעה נזיקית על תלונת סרק.

האם הסכם ממון מחייב ?
לפני כארבע שנים , לפני החתונה חתמתי על הסכם ממון עם בעלי, ,לפיו אם נתגרש כל נכסינו  מלפני החתונה יתחלקו בין שנינו,למרות שידעתי שכל נכסיו של בעלי היה עסק כושל שצבר חובות מיום ליום ולי היו שני נכסים " כבדים " אך בגלל שפחדתי שינטוש אותי ויבטל את החתונה , הסכמתי לחתום על הסכם ממון.לימים התחתנו ואף הבאנו שני ילדים מקסימים לדאבוני נאלצנו להתגרש לפני מס' שבועות , האם הסכם הממון יחייב אותי ?
תשובה:

במקרה זה הואיל וכנראה לא חתמת מרצונך החופשי וחתמת על ההסכם מתוך חשש שהחבר ינטוש אותך , לדעתי ניתן לפנות לבית המשפט בטענה כי חתמת על ההסכם מתוך סחטנות ומניפולציה רגשית שהפעיל עלייך בן זוגך ובית המשפט עשוי לבטל הסכם ממון זה  בשל שתי סיבות : 1. בשל כך שלא חתמת על ההסכם מתוך רצון חופשי אלא מתוך חשש לביטול החתונה .2. הסכם לא סביר – שהרי ,כפי שאת אומרת  לך היו שני נכסים "כבדים" ואילו לבעלך היה עסק כושל. אין לי כמעט ספק שבמקרה זה ניתן לבטל את ההסכם שחתמת עליו על אף שקיבל תוקף של פסק דין.

האב אינו בנקומט

אני גרוש ושלושת ילדי מסרבים בתוקף לדבר או להיפגש איתי ,זה כשלוש שנים , האם אני מחוייב למזונותיהם ?

תשובה:

במספר פיסקי דין שהתקבלו בעיקר לאחרונה נקבע שהאב לא יכול לשמש כבנקומט  ואם הילדים מסרבים לדבר איתו או להיפגש עימו האב לא מחוייב למזונותיהם  ואם האם תגיש תביעה בשם הילדים לצורך קבלת מזונותיהם , כל עוד הם מסרבים לדבר איתו או להיפגש עימו בית המשפט ידחה את תביעתה של האם.

החשיבות הרבה בצוואה הדדית

אני ובעלי בני שבעים, האם חשוב לנו להכין צוואה   והאם אנחנו צריכים להכין שתי צוואות או שישנו פתרון אחר בקונסטלציה זו?

תשובה:

ראשית חשוב ביותר להכין צוואה שכן מבלי להכין צוואה יחול עליכם בבוא הזמן , אחרי מאה ועשרים שנה , סעיף 11 לחוק הירושה  במידה ותכינו צוואה רכושכם יהיה בשליטתכם ואתם תחליטו מה לצוות ולמי לצוות .

באשר לשאלתכם השניה , שני בני זוג בעודם בחיים רשאים להכין צוואה אחת הנקראת צוואה הדדית, זו צוואה המאפשרת הורשת הרכוש באופן הדדי לבן הזוג שנשאר בחיים ולאחר מותו ניתן  להוריש את הרכוש ליקירכם.

הפרת הבטחת נשואים 

יצאתי עם החבר שלי כשנתיים  ובחודשים האחרונים התחלנו לתכנן את החתונה , קנינו בגדים  ואף התפטרתי מעבודתי  באחד המפעלים בנתניה  בגלל שעמדנו לגור באילת , (מקום עבודתו של החבר שלי באילת .)

לצערי לפני כשבועיים  החבר שלי נעלם מבלי להשאיר עקבות .האם יש לי במקרה זה עילת תביעה?

תשובה:

אין ספק שיש לך עילת תביעה במקרה זה , עילת התביעה מקורה בחוק החוזים ומכח דיני נזיקין .במסגרת תביעה זו את יכולה לתבוע אותו על כל הרכישות שעשית לקראת החתונה  ,לדרוש את כל העלויות שהיו לך במסגרת הערכות זו ואף להוסיף לתביעה את הנזק הגדול שנגרם לך בעקבות פיטורייך מעבודתך.

ידועים בציבור וצוואה

אני חיה עם חבר לחיים כשלוש שנים ויש לי שני ילדים  מנשואי הראשונים  ,שננו מתגוררים בדירה שקיבלתי במתנה מהורי, חברות סיפרו לי כי במידה ואני אמות  חברי יירש את הדירה , מה עלי לעשות כדי להבטיח את הדירה לשני ילדי בלבד?

תשובה:

במצב זה של דברים אכן חברך יהיה בן היורשים של הדירה אותה קיבלת במתנה מהורייך שכן לחברך יש מעמד של ידוע בציבור   , כדי למנוע זאת , את בהחלט רשאית להכין צוואה ,בה תצווי את הדירה לשני ילדייך בלבד.

מגורים בקרבת מגורי הבעל

התגרשתי לפני כשנתיים ,בהסכם הגירושין סוכם על כך כי אשתי תתגורר במרחק סביר  מנתניה וזאת כדי לאפשר לי לראות את שלושת ילדי ,לאחרונה נודע לי כי אשתי עומדת להתחתן  ולגור באילת ,לא פחות ולא יותר !!! במצב זה של דברים  איך אני אוכל לראות את הילדים? האם ניתן לחייבה להתגורר באזור נתניה  כמתחייב בהסכם הגירושין?

תשובה:

התשובה היא לא , לא ניתן לאכוף סעיף בלתי חוקי בהסכם  היות והוא נוגד את חוק יסוד כבוד אדם וחירותו, שכן אשתך היא בת חורין וזכותה לגור היכן שתחפוץ  אבל ניתן להגיש בקשה לבית משפט לפיה היא תדרש להביא את הילדים למרחק סביר מנתניה כדי לאפשר לך לראות את הילדים.

יתרה מכך , מכאן ניתן ללמוד כי כאשר מכינים הסכם גירושין, ההסכם אמור להיות צופה פני עתיד ועל מנסח ההסכם לשקול בכובד ראש התפתחויות אפשריות שונות כדי שההסכם יתן תשובה ברורה להתפתחויות השונות.

מזונות מסבא וסבתא – יש חיה כזאת

אני גרושה עם שלושה ילדים , הגרוש שלי ברח מהארץ לפני כשנתיים אל מי אני יכולה לפנות כדי לקבל מזונות עבור שלושת ילדי

תשובה: 

ראשית עלייך לפנות בקשה מתאימה מביטוח לאומי ואם ביטוח לאומי דוחה את בקשתך מסיבות של אי התאמה  ניתן על פי חוק המזונות להגיש תביעה נגד הסבא והסבתא של הילדים , כמובן שהתביעה צריכה להיות בשם הילדים ,חשוב לציין במידה והסבא והסבתא במצב כלכלי טוב קיים סיכוי ניצל את ההמולה ודחף את ידו לתוך החזיה ותפש את שדי בחוזקה האם נכון להגיש תביעה על הטרדה מינית במקרה זה?

הפרת הסכם גירושין

במסגרת הסכם גירושין שנחתם ביני לבין גרושתי החלטנו למכור את הדירה ולהתחלק בתמורה , כדי להקל על המכירה סוכם כי שנינו נפנה את הדירה והיא תועמד למכירה כשהיא ריקה .אני פיניתי את הדירה אך אשתי לא פינתה אותה וגם מקשה על מכירת הדירה בשיטות שונות ומשונות , מה עלי לעשות?

תשובה:

ההתנהלות אותה אתה מתאר בשאלתך מהווה הפרת הסכם גירושין מצד אשתך ,אם ברצונך לאכוף את ההסכם ,עליך לפנות לבית משפט למשפחה  בתביעה לאכיפת הסכם גירושין במסגרת הפניה לעתור לקבלת צו לפינוי אשתך מהדירה ואף למינוי כונס נכסים שימכור את הדירה , יתרה מכך , במסגרת התביעה תוכל אף לדרוש פיצוי בגין הפרת הסכם.

כספי הדירה

אני ובעלי נמצאים בהליכי גירושין ולנו שלושה ילדים משותפים, למרות ההליכים אנחנו ממשיכים להתגורר ביחד באותה דירה, בעלי מאיים  כי יגיש תביעה למכירת הדירה וחלוקת הכספים באופן שוויוני למרות שאני יודעת שלי מגיע 2/3 מערך הדירה שכן הילדים נשארים אצלי

תשובה: 

את לא תקבלי 2/3  מהדירה כי לילדייך אין זכויות בנכס ועל אף העובדה שילדייך נשארים אצלך, כספי הדירה יתחלקו בנכם בחלקים שווים .יחד עם זאת על פי חוק המקרקעין אם בעלך יגיש תביעה לפירוק השיתוף בדירת המגורים שלכם , בית המשפט יהיה רשאי לעכב את מכירת הדירה עד שיובטח לך ולילדייך מקום מגורים חלופי.

חשוב לדעת, שניתן יהיה להבטיח את שכר הדירה העתידי שלכם מתוך חלקו של בעלך בכספי הדירה.

הכתובה מחייבת את החתן

אני עומד להתחתן בשבוע הבא ואני מבקש לדעת כמה ערך יש לכתובה בימינו אלה?

תשובה:

יש לך מזל חבר ,אתה שואל את השאלה מאוד במקום כי רק לפני ימים אחדים ( ביום 20.5.13 ) קבע בית המשפט העליון בישראל בפסק דין חריג ומקיף ביותר בעניין הכתובה כי היא חוק מחייב  וכמוה כהסכם לכל דבר ועניין ולכן אני מזהיר אותך ואת החתנים הטריים לבל יסחפו ויכתבו סכומים ללא אחריות מספקת ברגע של זחיחות דעת וברגע שכולם מאושרים ומחוייכים.

שימו לב חתנים יקרים ! הכתובה עליה אתם תחתמו בליל חופתכם לא רק שתחייב אותכם בבוא הזמן חלילה ( אם תתגרשו ) אלא גם תוצמד ליוקר המחיה מיום הנישואין !

כבוד השופט אליקים רובינשטיין כותב בפסק דינו  ( רק לפני שבוע ) : " חזקה על הרבנים עורכי החופות כי יסבו תשומת הלב לכך " הכוונה כי עורכי החופות יסבו את תשומת לב החתנים שהסכום שהם יכתבו בכתובה הוא הסכום שהם ישלמו במידה ויתגרשו ,מקרה שהיה כך היה : פסק דין עסק בבקשתם של ילדי מנוחה לקבל את כתובת אמם מעזבונו של בעלה לו היתה נשואה בנישואים שניים כשלושים שנה ,בקשה זו הוגשה לבית המשפט לענייני משפחה ונתקבלה על ידו ונפסק כי סכום הכתובה שהיה 100000 ל"י  ( 10 שקלים של היום ) ישוערך וישולם למבקשים בהצמדה מלאה ויעמוד על סכום של  189500 ₪ לא פחות ולא יותר.

חשוב לציין פסק דין זה יוביל למצבים מאוד מרחיקי לכת שתקצר היריעה מלתאר אותם כאן.

נישואים אזרחיים

בעלי לא יהודי ואני יהודיה , התחתנו בקפריסין , אני רוצה להתגרש ובעלי מסרב ,האם אני יכולה לכפות עליו הליך גירושין?

תשובה:

התשובה , בהחלט כן ! אך עלייך להגיש בקשה לקביעת שיפוט בעניין המכונה בשפה משפטית " התרת נישואין " לאחר שתקבע הערכאה שתדון בהתרת נישואין אלה ,ערכאה זו תבדוק מהי או מהם עילות הגירושין שהועלו על ידך  והאם עילות אלה הם אכן עילות גירושין המוכרות על פי הדין שבמסגרתו התחתנתם ולאחר שמיעת חוות דעת מומחה לדין הזר , בית המשפט יכריע אם הרמת את נטל ההוכחה של העילות שהעלית ואז יוחלט אם ניתן להתיר נישואים אלה למרות סירובו של הבעל להתגרש.

נישאו בחו"ל

אני ובעלי יהודים אך התחתנו בחו"ל בנישואין אזרחיים , לאחרונה התגלעו סכסוכים לא מעטים ביננו והמצב הפך להיות בלתי נסבל עד כדי כך שאני נכנסת לעצבים בלתי נשלטים כל פעם שאני רואה את בעלי משוטט בבית , אני חייבת להתגרש ממנו לפני שאחטוף שבץ לב , היכן אני מגישה את תביעתי לגירושין?

תשובה

את ובעלך יהודים אין כאן שום בעיה להגיש את בקשתכם לבית הדין הרבני וזאת על אף שהתחתנתם בנישואין אזרחיים , לא כך היה המצב לו אחד מכם היה בן דת אחרת שאז היה עלכם לנקוט בהליך הנקרא התרת נישואין, דבר מורכב כשלעצמו , אך במקרה שלכם אתם מתגרשים כמו כל זוג יהודי שהתחתן כדמו"י.

דירה שהתקבלה לפני הנישואין

אני עומדת להתחתן בעוד חודשים אחדים , הורי העניקו לי דירת 4 חדרים בקריית השרון בנתניה ואני מבקשת להבטיח לעצמי שבמקרה של גירושין בעלי לעתיד לא יתבע מחצית מהדירה .

תשובה:

אומנם על פי חוק יחסי ממון נקבע מפורשותנכס שניתן במתנה לאחד מבני הזוג שייך אך ורק למקבל המתנה , אך לדעתי במצב זה עדיף להשתמש גם בחגורה וגם בשלייקס שכן החיים מורכבים והשינויים בהם כיד הדמיון המפותח ביותר ולכן אני מציע במקרה זה להכין מבעוד מועד הסכם ממון בו הנכס שקיבלת מהורייך יהיה רכושך הבלעדי ,כי מי יודע לאן יובילו אתכם החיים ברבות השנים.

רכוש שלא נוצר במשותף.

אני נשוי לאשתי קרוב לחמש עשרה שנה ולאחרונה קיבלתי ירושה מדודה רחוקה שהיתה ערירית והואיל ואני בן יחיד לאבי שנפטר לפני כמה שנים ,זכיתי בחלק גדול מהירושה , אך אליה וקוץ בה ,שכן אני עומד לפני גירושין מאשתי השניה וזו טוענת לחלק מהרכוש שקיבלתי רק לאחרונה , האם היא צודקת?

תשובה

העיקרון המנחה במצבים אלה הוא שרכוש שנעשה במשותף יחולק בין שני הצדדים במקרה של גירושין ,אך הואיל והכספים שהתקבלו בירושה התקבלו מבלי שאשתך עמלה להשגתם אי לכך רכוש זה לא יחולק וכל כולו יהיה מנת חלקך  אותו הדין למשל ,אם מתקבלים כספים כתגמולים מנכות או כל תגמול חד פעמי שבת הזוג  לא עמלה בשבילו.

סעיף מקפח בהסכם גירושין

התגרשתי לאחרונה והסכם הגירושין היה מאוד מקפח ומקומו לא יכירנו בחברה תרבותית , האם ניתן לבטל אותו?

תשובה:

לצערי , לא איש בשורות אנוכי והסכם גירושין שנחתם כדת וכדין מאוד קשה לבטל אם בכלל , אבל אם תרצי לפתוח במלחמת עולם מול הגרוש שלך בעניין זה תמיד אפשר לקוות , זה מאוד תלוי בנסיבות שלך וחשוב להוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום כדי לבדוק את כלל הנסיבות לפני פתיחה במלחמה שכפי הנראה אבודה מראש.

תוקפו של הסכם גירושין

אני ואשתי התגרשנו וכבר ביום הגירושין חזרנו לחיות יחד , בעקבות הגירושין חתמנו על הסכם גירושין לפיו אני מעביר לגרושתי את חלקי בדירה , לימים התגרשנו שוב וניתן גט שני, בנסיבות אלה אני מבקש לדעת האם התחיבותי על פי ההסכם מגירושי הראשונים מחייבת אותי למרות שאותם גירושין ראשונים התבטלו   דה פקטו.

תשובה:

שאלה דומה במהותה נדונה בבית הדין הרבני והשאלה שבדקו הדיינים האם יש בחזרתם של בני הזוג לחיות יחדין יש בה כדי לבטל את הסכם הגירושין ? לדברי הדיינים כל עוד לא סודר הגט הסכם הגירושין עדיין לא נכנס לתוקף אולם מרגע שהצדדים התגרשו בפועל נכנס ההסכם לתוקף והצדדים אינם יכולים לחזור בהם או לשנות חלקים ממנו, על כן הדיינים קבעו , גם אם בני הזוג חזרו לגור יחד ההסכם שריר וקיים.

ערך הכתובה

אני עומד להתחתן בשבוע הבא ואני מבקש לדעת כמה ערך יש לכתובה בימינו אלה?

תשובה:

יש לך מזל חבר ,אתה שואל את השאלה מאוד במקום כי רק לפני ימים אחדים ( ביום 20.5.13 ) קבע בית המשפט העליון בישראל בפסק דין חריג ומקיף ביותר בעניין הכתובה כי היא חוק מחייב  וכמוה כהסכם לכל דבר ועניין ולכן אני מזהיר אותך ואת החתנים הטריים לבל יסחפו ויכתבו סכומים ללא אחריות מספקת ברגע של זחיחות דעת וברגע שכולם מאושרים ומחוייכים.

שימו לב חתנים יקרים ! הכתובה עליה אתם תחתמו בליל חופתכם לא רק שתחייב אותכם בבוא הזמן חלילה ( אם תתגרשו ) אלא גם תוצמד ליוקר המחיה מיום הנישואין !

כבוד השופט אליקים רובינשטיין כותב בפסק דינו  : " חזקה על הרבנים עורכי החופות כי יסבו תשומת הלב לכך " הכוונה כי עורכי החופות יסבו את תשומת לב החתנים שהסכום שהם יכתבו בכתובה הוא הסכום שהם ישלמו במידה ויתגרשו ,מקרה שהיה כך היה : פסק דין עסק בבקשתם של ילדי מנוחה לקבל את כתובת אמם מעזבונו של בעלה לו היתה נשואה בנישואים שניים כשלושים שנה ,בקשה זו הוגשה לבית המשפט לענייני משפחה ונתקבלה על ידו ונפסק כי סכום הכתובה שהיה 100000 ל"י  ( 10 שקלים של היום ) ישוערך וישולם למבקשים בהצמדה מלאה ויעמוד על סכום של  189500 ₪ לא פחות ולא יותר.

חשוב לציין פסק דין זה יוביל למצבים מאוד מרחיקי לכת שתקצר היריעה מלתאר אותם כאן .

 


 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

שליחת הודעה מהירה

מלאו את הפרטים הבאים לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבתCall