התקשרו עכשיו:
סניף תל אביב :  077-324-0959
סניף נתניה :  077-324-0959

שאלות ותשובות משפטיות

שאלות ותשובות משפטיות

ביטול צוואה

האם משלמים כתובה בכל מקרה

אני ואשתי ללא ילדים ולפני כחודש ימים היא עזבה את הבית מבלי להשאיר עקבות , יש שמועות רבות על רומן שהיא מקיימת מאחורי גבי , אני מבקש לדעת האם אני אשלם את כתובתה למקרה שנתגרש ?

עורך דין יעקב כהן ממשרד עורכי דין יעקב כהן ושות' משיב : במקרה ותוכיח בבית הדין הרבני שאכן אשתך מנהלת רומן מאחורי גבך אתה לא תשלם את כתובתה של האשה ומנגד קיימת בעיה של חדירה לפרטיות במידה ותשכור חוקר שיעקוב אחריה , בתיק זה אני ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה שידריך אותך בדרך פתלתלה זו כי במקרה זה "יש להוציא את הערמונים מן האש " וקיימת סכנה לכוויה או בלשון אחרת ניתן להסתבך בתיק זה בקלות רבה ויש לעשות כאן עבודה מקצועית זהירה .

 

האם חברה יכולה להחשב כידועה בציבור ?

אני בן 25 ויש לי חברה בת 18 ,אנחנו יוצאים שנתיים ולאחרונה לפני כחצי שנה התחלנו לגור בבית משותף , אני מבקש לדעת האם היא יכולה להחשב כידועה בציבור שלי ?

עורך דין יעקב כהן ממשרד עורכי דין יעקב כהן ושות' משיב : אכן,כן במידה ותתגוררו כחצי שנה יחדיו ותנהלו משק משותף והשכנים יוכלו להצביע עליכם כבני זוג מוכרים אתם תחשבו כידועים בציבור ולעניין זה של זוגות ידועים בציבור קיימות השלכות כלכליות מרחיקות לכת , לכן עצתי לך להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה כדי לבדוק סוגייה זו לעומק .

 

הרכב חסר בבית הדין הרבני

בדיון בבית דין רבני התקבלו שתי החלטות הרות גורל מבחינתי , בית הדין קיבל החלטות אלה בהרכב של שני דיינים בלבד האם זה תקין ?

עורך דין יעקב כהן ממשרד עורכי דין יעקב כהן ושות' משיב : לצערי ,אכן לעתים אומנם רחוקות , בתי הדין הרבניים דנים בהרכב חסר , אך הם מקפידים לא לקבל החלטות בהרכב חסר , מכל מקום עליך לדעת כל החלטה המתקבלת בהרכב חסר דינה להתבטל .

 

משמורת לאב

אני ואשתי בהליכי גירושין , ואשתי עומדת על כך שהילדים יהיו אצלה , אני מבקש לדעת מה הסיכוי שלי כאבא לקבל את משמורת ילדי ?

עורך דין יעקב כהן ממשרד עורכי דין יעקב כהן ושות' משיב : במקרה זה אני שמח להיות איש בשורות, שכן בשנים האחרונות חלה תפנית דרמטית בגישת בית המשפט לעניין זה של משמורת לאב ולא פעם שופטים ובעיקר שופטות קבעו נחרצות שאב יכול לטפל בילדיו לא פחות טוב מאם ואכן בשנים האחרונות רואים נהירה גדולה לעבר משמורת משותפת ובלא מעט מקרים רואים את העדפת בית המשפט במתן משמורת לאב .

 

ירושה מדודה מאמריקה

לפני שבועות אחדים קיבלתי מכתב מעורך דין אמריקאי ובו הוא מבשר לי כי קרובת משפחה ציוותה לי סכום כסף משמעותי ביותר וכל מה שעלי לעשות זה לשלוח פרטים שלי ,פרטים של בנק , תעודת זהות , כתובת ,וארבע מאות שקלים לצורכי אגרה לרשם הירושות והוא יפקיד את כל הכסף לחשבוני , איך עלי לנהוג לדעתך , האם יש מקום להאמין לסיפור זה ?

עורך דין יעקב כהן ממשרד עורכי דין יעקב כהן ושות' משיב : הסיפורים האלה מוכרים וידועים ובדרך כלל אין מקום להאמין לפיתויים אלה ובוודאי לא לתת פרטים וכל שכן לא לשלוח כספים אך למען הזהירות יש מקום לבדוק היטב את הסיפור באמצעות עורך דין מקומי ורק לאחר בדיקה יסודית ומקצועית ניתן לדעת איך להתקדם.

 

צוואה חדשה מבטלת צוואה קודמת
בעבר הכנתי צוואה לטובת שכנה טובה ,אשר סייעה לי במשך שנים ארוכות, היום אני יותר מעוניינת להוריש את כל רכושי לטובת מוסדות צדקה , הואיל ואני בודדה , אין לי אחים ואין לי ילדים.
אני מבקשת לדעת , האם אני רשאית לשנות את דעתי ולהכין צוואה חדשה?

את בהחלט רשאית להכין צוואה נוספת ולשנות את דעתך,כעיקרון , כל עוד האדם בין החיים ,רשאי לשנות את דעתו פעם אחר פעם ללא הגבלה.

אב מובטל חייב לשלם מזונות
אני גרוש ואב לשלושה ילדים ,במשך שנים שילמתי כארבעת אלפים שקלים כמזונות לילדי, לצערי ,פוטרתי מעבודתי והיום אני חי מכספי ביטוח לאומי ואין ביכולתי לשלם מזונות , האם קיימת אפשרות משפטית להקפיא את המזונות למשך זמן מה , עד שאמצא מקום עבודה?

הואיל ולילדך צריך וחייב להיות מקור פרנסה , החוק מחייב אותך להמשיך ולשלם מזונות על אף היותך מובטל ואם לא תשלם מזונות , גרושתך רשאית לפנות לביטוח לאומי אשר ישלם מזונות לילדך במקומך , אך עליך לדעת ,כי ביטוח לאומי יפנה אליך וידרוש ממך את כספו בתוספת ריביות .

במידה וגרושתך " יושבת טוב " יש מקום לפנות אליה בבקשה לבא לקראתך ולעכב את תשלומי המזונות עד שירווח לך , ברור שהסכמתה במקרה זה היא הסכמה לפנים משורת הדין.

הילדים מסרבים לדבר עם האב – דמי מזונות מתבטלים
אני גרוש ושלושת ילדי ניתקו כל קשר איתי , כמובן בהשפעת האמא ,האם אני חייב להמשיך ולשלם מזונות ?

לא, אינך חייב להמשיך להמשיך ולשלם מזונות אבל , אני מציע לך להגיש בקשה לבית משפט לענייני משפחה , להסביר את המצב ולקבל את החלטתו של בית משפט לענייני משפחה וזאת כדי לא להסתבך בסוגייה זו .

תביעה כרוכה בבית דין רבני
בעלי הגיש כנגדי תביעת גירושין בבית הדין הרבני האזורי בנתניה והוא דאג לכרוך בתביעתו ענייני ממון, האם אני יכולה בכל זאת להגיש תביעה למזונות בבית משפט למשפחה בפתח תקווה?

במקרה זה , עושים " הבא נתחכמה לו " פשוט מתחכמים , הואיל ובעלך הקדים והגיש תביעה כרוכה לבית הדין הרבני וזה מחייב אותך להגרר אחריו לבית הדין הרבני ,ניתן להתחכם ולהגיש את התביעה בכל זאת לבית משפט למשפחה בפתח תקווה ובשונה מתביעה רגילה , התביעה חייבת להיות בשם הילדים כתובעים ואת כאפוטרופסית טבעית.

פיצויים מתאונת דרכים לא מתחלקים בעקבות גירושין
לפני כעשר שנים נפגעתי בתאונת דרכים וקיבלתי סכום משמעותי כפיצוי מחברת הביטוח , סכום זה הפקדתי בתכנית חיסכון באחד הבנקים . היום אני בהליכי גירושין ואשתי טוענת כי יש לחלק גם את הפיצויים שקיבלתי במסגרת איזון משאבים , האם יש יסוד לטענתה ?

תשובתי לך היא שאין שום יסוד לטענת אשתך וכספי הפיצויים מהתאונה לא מתחלקים במקרה של גירושין ונשארים אצל הנפגע בתאונה הואיל וכספי פיצויים מתאונת דרכים נועדו לך לעזר בעקבות פציעתך וכך זה ישאר .

מועד הכנת צוואה
אני בן חמישים ואני מבקש לדעת באיזה גיל נהוג להכין צוואה ?

עו"ד יעקב כהן ממשרד עורכי דין יעקב כהן ושות' משיב : בעיקרון ככל שמקדימים להכין צוואה כן ייטב שהרי אין יילוד אישה יודע אתיום מותו וברור לכל שנפטר אשר השאיר צוואה ובה פירט את רצונו ביחס לממונו עדיף על פני נפטר אשר לא הכין צוואה וחוק הירושה יקבע את אשר יעשה ברכושו והואיל והחיים מורכבים וישנן נסיבות רבות ומורכבויות שונות לכל אדם ואדם הרי הגיוני לחשוב שעדיף שהאדם עצמו יקבע את אשר יעשו ברכושו.יתרה מכך , הכנת צוואה לא כרוכה בעלות גבוהה ועל כן שווה לעשות את המאמץ.

חלוקת ירושה
אני נשוי פעם שניה ולקראת גירושין מאשתי השניה , אני מבקש לדעת האם אשתי השניה זכאית לקבל מרכוש רב שקיבלתי מאבי בירושה לפני כחמש שנים ?

עורך דין יעקב כהן ממשרד עורכי דין יעקב כהן ושות' משיב : התשובה היא לא באלף רבתי , אשתך אינה זכאית לקבל חלק מירושה שקיבלת מאביך על אף שהיא זכאית להתחלק איתך באופן שוויוני בכל הרכוש אשר צברתם יחדיו.

 האם כתובה מחייבת ?
אני לקראת גירושין ובכתובה התחייבתי לסכום של 700000 ₪ האם אומנם יחייבו אותי בסכום אסטרונומי זה ?

עורך דין יעקב כהן ממשרד עורכי דין יעקב כהן ושות' משיב : ב סכום הכתובה הינו סכום מחייב כמו כל שטר חוב , כך נקבע בבית משפט עליון על ידי כב' השופט אלייקים רובינשטיין לפני כשנה , אך חשוב לומר ישנם מקרים בהם בית הדין הרבני יחליט לגרש את האישה בלי כתובתה ובלי תוספת כתובתה , על כן חשוב שתפנה לקבל ייעוץ מעורך דין מומחה לדיני משפחה ואיתו תוכל ללבן את המקרה הספיציפי שלך.

צו הרחקה לאישה
אני חי עם אישה אלימה ואף מסוכנת , אני מבקש לדעת האם ניתן להוציא כנגדה צו הרחקה ?

עורך דין יעקב כהן ממשרד עורכי דין יעקב כהן ושות' משיב : בדרך כלל מוציאים צו הרחקה לגברים אלימים אך אין ספק שבמידה ותוכיח את אלימות האישה ותוכיח את מידת המסוכנות שבה אתה שרוי , בהחלט ניתן להוציא צו הרחקה כנגדה.

תשלום מזונות רטרואקטיבי
התגרשתי מאשתי לפני כחמש שנים ונפסק כי עלי לשלם מזונות לילד המשותף , לפני כארבע שנים חזרנו אני וגרושתי לחיות יחדיו תחת קורת גג משותפת , היום אשתי דורשת לשלם לה רטרואקטיבית את כל תשלומי המזונות לילד למרות שאני פירנסתי גם אותה וגם את הילד במשך כל השנים , האומנם?

עורך דין יעקב כהן ממשרד עורכי דין יעקב כהן ושות' משיב :לא מזמן היה פסק דין בעניין ,זהה לחלוטין בבית משפט למשפחה בפתח תקווה ,בו נקבע כי יש לבדוק חשבונאית האם הגבר הוציא מכיסו סכום העולה מסכום המזונות שנקבע לילדו , אזי אין לחייבו במזונות באופן רטרואקטיבי .

 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני

שליחת הודעה מהירה

מלאו את הפרטים הבאים לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבתCall